307 millió forintnyi pályázati támogatást nyert a Szombathelyi Erdészeti Zrt. és az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósága. A pénzből Vas megye védett erdőterületeit teszik rendbe, többek között lezárják az eredetileg vízzel borított erdők vízgyűjtő árkait, visszaszorulóban lévő fafajokat ültetnek, de elkészül ötven, az Őrségre jellemző tóka is. A fejlesztés keretében 4 tanösvény létesül vagy újul meg. A munkák 2012 őszén kezdődnek és 2015 tavaszán fejeződnek be.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!