Elkészült Rábahídvég szennyvízcsatorna rendszere. A település teljes lakossága, mintegy 1000 fő számára biztosít környezetkímélő megoldást a keletkező szennyvíz összegyűjtésére és tisztítására. A közel 800 millió forintból felépült létesítményt Harangozó Bertalan a Vas Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja avatta fel. Rábahídvég község képviselő testülete még 2009-ben határozott a település szennyvízelvezető és kezelő rendszerének kiépítéséről. A fejlesztéshez szükséges forrás 90%-át az Európai Unió támogatásával biztosították. A 6 hónapos próbaüzem után, a településen ivóvíz szolgáltatást is nyújtó VASIVÍZ Zrt. vette át a rendszer üzemeltetését. A projekt sikerességét bizonyítja, hogy a próbaüzem végéig a település lakosságának több, mint 80%-a csatlakoztatta ingatlanát a kiépült gyűjtőhálózathoz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!