Az Országos Környezetegészségügyi Intézet adatai szerint folyamatosan csökken a parlagfű-pollenterhelés, az már sehol sem érte el a köbméterenkénti 100 szem értéket. Parlagfűvel jelenleg leginkább az erdei utak, rakodók mentén, illetve a mezsgyéken lehet találkozni - írta az ÁNTSZ. Az ország túlnyomó területén már csak a sárga színnel jelölt figyelmeztető jelzés van érvényben. Vas megyében is közepes koncentrációban van jelen, a gombafélék viszont még magas koncentrációban vannak a levegőben. A többi pollen megyénkben tüneteket már nem okoz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!