Húsz hallgatóval indult idén a gépipari mérnökasszisztens képzés Szentgotthárdon. A tíz levelezős mellett tízen a most induló nappali képzés résztvevői lesznek a szentgotthárdi III. Béla szakképző iskolában. A felsőfokú oktatás 60%-nyi elméleti órából és 40% gyakorlatból áll. Ez utóbbit lakhelyükön, illetve a szentgotthárdi Opelban teljesítik a hallgatók. A hallgatók nemcsak a városból, de az egész régióból érkeztek, a városban még újnak számító, de versenyképes szakmát ígérő képzésre évről évre nagyobb az érdeklődés – számol be a gotthardtv.hu. A gazdasági szakemberek szerint a Szentgotthárdot is érintő tervezett nyugat-dunántúli járműipari tengely a következő években fellendítheti a térség gépiparát is. A cél az, hogy 25 ezer munkahelyet teremtsenek és a nyugat-dunántúli régióba egymilliárd eurónyi tőke érkezzen.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!