11 milliárd forintot költ hálózatának bővítésére az Országos Mentőszolgálat. Egy uniós pályázati forrásnak köszönhetően Vas megyében is 5-10 új mentőkocsi érkezésére számítanak. A megyében jelenleg 25 mentőautó közlekedik, Szombathelyen 6 gépjármű siet a betegek segítségére. Az országban új mentőállomások is épülnek, Vas megyében jelenleg 10 intézmény működik, továbbiakat ide nem terveznek, de Szentgotthárdon automata garázskapukat szerelnek fel, és napkollektort helyeznek el az állomás tetejére – tájékoztatott dr. Lórántfy Mária a Nyugat-dunántúli Regionális Mentőszolgálat vezetője. A korszerűsítés keretében a régióba is tervezik egy újabb légibázis építését, ahol egyébként most három mentőhelikopter áll rendelkezésre. A megyében a legtöbbször 15 percen belül helyszínre érkezik a mentőegység, amely az országos átlag felett van.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!