Lazítottak az állattartás szabályain, de így is sok kitételnek kell megfelelni. Október elsejétől az önkormányzatok helyi rendeletekkel már nem korlátozhatják a mezőgazdasági haszonállatok tartását. Ez nem jelenti azt, hogy ezután mindenki kedvére tarthat tyúkot, nyulat, sertést, szarvasmarhát vagy lovat – hívta fel a figyelmet Szele Györgyi igazgatási osztályvezető. Ugyanis Szombathelyen, akár csak a hazai többi városban, továbbra is érvényben vannak a magasabb szintű jogszabályok és az építési szabályok, amelyek kimondják, hogy a nagyvárosias lakóterületen állattartó épületet felállítani, elhelyezni nem lehet. Azonban ennek nincs egy adott önkormányzathoz tartózó területen egyforma megítélése, így a városon belül akár utcánként is lehetnek eltérések.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!