Megkezdődött Szombathelyen a kétnyári növények kiültetése. A Szombathelyi Parkfenntartási és Temetkezési Kft. munkatársai a következő három héten 68 ezer tő árvácskát és 12 ezer szál tulipánt ültetnek el a körforgalmakba, parkokba és közterekre. A napokban a Jégpince és Homok utcákban dolgoznak, majd a bevezető utakkal folytatódik a munka, jövő héten pedig a belváros is megszépül. A Múzeumpark, a Pelikán Park, és megyeháza előtti rész után a Szent István parkkal fejezik be a növények telepítését. Összesen mintegy fél focipályányi területet díszítenek ily módon. Amint azt Kiss Dávid, a SZOMPARK ügyvezető igazgatója rádiónknak elmondta a virágok értéke 4 és fél millió forint, az árvácskák helyi termelőktől származnak, a tulipánokat pedig közvetlenül Hollandiából rendelték.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!