Bár az év első felében országos szinten növekedett a munkabalesetek száma, Vas megyében javuló tendenciáról számolnak be a szakemberek. 2011 első félévéhez viszonyítva idén 50-nel kevesebb munkabaleset történt. Ennek oka lehet a csökkenő számú munkahely, vagy az, hogy a munkáltatók nem tettek eleget maradéktalanul bejelentési kötelezettségüknek. A munkaadónak ugyanis a 3 napon túl gyógyuló sérülésekről értesítenie kell a hatóságot. Annak érdekében, hogy minél kevesebb baleset történjen, folyamatosan végeznek ellenőrzéseket - tájékoztatott Dr. Potyi Szilvia, a Vas megyei Kormányhivatal Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségének igazgatóhelyettese.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!