Kalauz József gombaszakértő 17 éve ellenőrzi a szombathelyi vásárcsarnokban a környék erdeiben szedett gombákat, a nyár elmúltával a szakértő azt mondja, pályafutása során nem találkozott még gombában ennyire szegény idényben. Nem csak a nagy szárazság volt az oka annak, hogy szinte alig lehetett gombát találni, a jelenséget az is okozta, hogy amikor csapadékos volt az idő, az erős széllel is párosult. Akár csak az aszály ez sem kedvez ezeknek az élőlényeknek. A gombaszakértő azonban a Nyugat Rádiónak elmondta, az ínyenceknek nem kell csüggedniük, az ősz és a tél ugyanis a környék erdeiben szintén tálcán kínálja a finomabbnál finomabb gombákat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!