Szombaton került sor az Őrség-Goričko-Raab Mentőcsoport rendszerbeállító gyakorlatára Körmenden. Az Őrség Mentőcsoport önkéntes szervezetekből és a megyei igazgatóság hivatásos állományából álló szervezet. A mentőcsoport Vas Megye védelmére, valamint a régió megsegítésére alakult meg. Elsősorban árvízi valamint rendkívüli időjárási veszélyhelyzetekből adódó helyzetek során tud segíteni. Ennek szem előtt tartásával – a Rába folyó közelsége miatt – Körmenden, mesterségesen kialakított kárhelyszínen került sor a mentőcsoport rendszerbeállító gyakorlatára szombaton.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!