A kormány már 2011. január 26-án döntést hozhatott Ramil Sahib Safarov, az örmény katonatársa meggyilkolása miatt elítélt azeri tiszt kiadatásának ügyében - állította Ertsey Katalin LMP-s képviselő egy a közigazgatási és igazságügyi államtitkár által írt e-mailre hivatkozva hétfőn, sajtótájékoztatón. Az ellenzéki politikus bemutatott az újságíróknak egy kinyomtatott levelet, amelyre közlése szerint az ügyben folytatott iratbetekintés során bukkantak. Eszerint Répássy Róbert tavaly januárban a következő szövegű levelet küldte Zombor Ferencnek, a közigazgatási tárca helyettes államtitkárának és Höltz Lipót főosztályvezetőnek: "T. Uraim! A Kormány döntést hozott Safarov-ügyben. Beszélnünk kell. Csütörtökön bent leszek egész nap".
Ertsey Katalin azt mondta, amikor rákérdezett, Répássy Róbert nem tudott magyarázattal szolgálni az e-mailre; ezért kikérte az akkor tartott kormányülés emlékeztetőjét, de annak témái között nem szerepel az azeri ügy. A képviselőasszony az eset tisztázásának érdekében még hétfőn azonnali kérdést tesz fel Navracsics Tibor miniszterelenök-helyettesnek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!