A falu 1700-as években épített harangtornya a 60-as évektől már a szombathelyi múzeumfaluban áll. A reformátusok fazsindelyes, őrségi jegyeket mutató fa haranglába helyett épített modernebb, tégla építmény hangulata nem illett a falu központjához, ahol egy a világháborúkban elesettek emlékére épített emlékmű is áll. Ezért, már egy ideje felvetődött egy, a régi torony mintájára tervezett új torony megépítésének ötlete. A Molnár Lajos Kulturális és Faluszépítő Egyesület nemrég támogatást nyert, melynek segítségével el tudták kezdeni a Hősök kertjében a Forradalmak Emlékművével együtt az új harangtorony építését.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!