A 30Y zenekar képviseli Magyarországot november 11-én Frankfurtban az MTV Europe Music Awards világversenyén. A magyar indulóról internetes szavazáson született döntés, a voksolás kedden éjfélkor zárult le az MTV EMA Worldwide Act első fordulója keretében. Az eredményt egy koncertekkel fűszerezett, hajnalig tartó buli keretében hirdette ki az MTV a fővárosi Akvárium Klubban. A legtöbb szavazatot kapott 30Y a második forduló végén akár a frankfurti Festhalle színpadára is eljuthat november 11-én - tájékoztatták a szervezők szerdán az MTI-t. A regionális díjért folyó magyar versenyben a 30Y egyébként szoros versenyben utasította maga mögé a másik négy jelöltet, Odettet, Funktasztikust, a Supernemet és a Soerii&Pooleket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!