Az áruházláncok vizsgált egységeinek 69 százalékánál találtak szabálytalanságot a budapesti és a Pest megyei fogyasztóvédelmi ellenőrök a nyári ellenőrzési akció során - közölte Pesti Imre fővárosi kormánymegbízott szerdán sajtótájékoztatón Budapesten. A felügyelőségek 131 ellenőrzött egységből 91-nél indítottak eljárást. Tarnai Richárd Pest megyei kormánymegbízott ugyanakkor arról számolt be, hogy drasztikusan visszaesett tavasz óta a fiatalok kiszolgálása alkohollal és dohánytermékekkel. Az akkori vizsgálatkor 100 egységből 78-ban szolgáltak ki 18 év alatti személyt, nyárra ez az arány 31 százalékra csökkent. Az év eleje óta 200 közös ellenőrzést végeztek jótállást, a szavatosságot, árfeltüntetést és a termékek biztonságát illetően is, a kiszabott bírság pedig meghaladta a 100 millió forintot. A legmagasabb, 52 milliós bírság az élelmiszer-biztonság megsértése miatt született.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!