Új oktatótermeket avattak csütörtökön az Opel Szentgotthárd Kft. gyárában. A cég és a helyi III. Béla Szakképző Iskola és Kollégium még januárban állapodott meg arról, hogy a gyár területén közös oktatótermeket hoznak létre, ahol egyrészt az oktatási intézmény tanulóinak gyakorlati képzése, másrészt a gyár munkatársainak szakmai továbbképzése zajlik. A három oktatótermet a Vasi TISZK támogatását is igénybe véve részben a szakképző intézet szerelte fel az oktatáshoz szükséges eszközökkel, részben az Opel-gyárban alkalmazott speciális műszaki berendezésekkel töltötték meg. A műszaki oktatótermek szeptemberre elkészültek, így már a tanév elején megkezdődhetett három évfolyamon az automatikai műszerész technikus és gépipari mérnökasszisztens szakos hallgatók órarend szerinti, gyakorlati oktatása.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!