A kormány és a honvédelmi vezetés elkötelezett a "hősök hagyatékának" és emlékezetének megőrzése iránt - mondta Hende Csaba honvédelmi miniszter pénteken Győrben, a 11. tábori vadászzászlóalj felújított emlékművének újraavatásán. A miniszter bejelentette: megkezdődött a felkészülés a Hadtörténeti Intézet és Múzeumban az első világháború kitörésének százéves évfordulójára. Hozzátette: 2014-re digitális formában teszik közzé a teljes első világháborús veszteséglistát, valamint folytatják a munkát a hadisírgondozás területén, és megerősítik a partneri kapcsolatokat az "egykori ellenfelekkel".
A miniszter emlékeztetett arra, Ausztria-Magyarország 9 millió embert "hívott fegyverbe" az első világháborúban, ami a lakosság 17,6 százalékát jelentette. Ebből elesett a hadra kelt sereg 17,05 százaléka, mintegy 1,5 millió ember, a lakosság 3 százaléka.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!