A jubileumnak emléket állító, különlegesen matricázott Taurus mozdonnyal ünnepli a társaság létrejöttét lehetővé tevő koncesszió kibocsátásának 140. évfordulóját a GYSEV. A pénteken a soproni vasútállomáson tartott ünnepségen Hegmanné Nemes Sára, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyonpolitikáért felelős államtitkára arról beszélt: néhány évtizedes kihagyással ma újra teret kap szempontként, hogy takarékos és környezetkímélő szállítási mód a vasút, ezért a magyar kormány és az Európai Unió egyaránt elsőrangú célnak tekinti a vasútfejlesztést. Az államtitkár emlékeztetett arra: a GYSEV az utóbbi években folyamatos építkezést folytatott, a társaság felújította a 2001-ben átvett Sopron-Szombathely vonalat és a 2006 óta kezelt Szombathely-Szentgotthárd szakaszt, egy éve pedig fennállásának legnagyobb bővítésén esett át a hálózat, amikor 214 kilométernyi pályaszakaszt vettek át a MÁV-tól.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!