A Vas Megyei Önkormányzat 2011-ben testvérmegyei kapcsolatot kötött a kínai Guangxi tartománnyal. A felek a megállapodásban vállalták, hogy nemcsak gazdasági téren emelik magas színvonalra az együttműködést, hanem a kultúra és a tudomány területén is. Ezt megerősítve a Savaria Egyetemi Központ és a kínai Gunagxi Egyetem képviselői kedden délelőtt aláírták a megállapodást. Az együttműködés kiterjed a cserediák programra és az oktatói csereprogramra is - tájékoztatott Dr. Czetter Ibolyarektor-helyettes. Elsősorban a műszaki és természettudományi területeket tanulmányozzák majd a diákok és oktatók. A program várhatóan 20-25 fővel indul majd a következő tanévtől.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!