Gyakran szenvednek áramütést a vörös vércsék. A kőszegi Chernel-kertbe az elmúlt két hónapban Vas megye szinte minden pontjáról hoztak szerencsétlenül járt madarat. A kőszegi mintatelepen ők most gondviselő kezek között folytatják életüket. De nem csak rajtuk segítenek a szakemberek. Az elmúlt napokban két meggyógyított mókust engedtek szabadon, de a sárvári gyógyfürdő tetején szeptemberben talált gólya is remek egészségnek örvend, annak ellenére, hogy ő nem indult útnak társaival, és télen is a Chernel kert vendégszeretetét élvezi.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!