Az Országos Mentőszolgálatnál ellenőrzik a járművek abroncsainak állapotát, a hóláncok épségét, felkészülnek a téli szezon jellegzetes eseteire, a kihűlésre, fagyásra, az eséssel járó gyalogos balesetekre, koccanásokra, karambolokra - közölte Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője kedden, az MTI megkeresésére. Minden mentőautón ellenőrzik az abroncsok állapotát, a hóláncok épségét. Az autók legalább négy-évszakos gumiabroncsokkal közlekednek, de már egyre több mentőjármű, köztük az új, sárga mentőautók is rendelkeznek speciális téli gumikészlettel - emelte ki a szóvivő.
Győrfi egyúttal mindenkit arra kér, hogy a téli, zord időjárási körülmények között fokozottan ügyeljen a környezetében élő gyenge, idős emberekre. Mint kiemelte: "őket a hideg napokban nem szabad egyedül hagyni, mivel különösen nagy veszélynek vannak kitéve". Az utcán ugyancsak nagyobb odafigyelésre lesz szükség, sokan ugyanis a szemünk előtt, mégis észrevétlenül halnak meg. A mentőszolgálat szóvivője arra is kitért, hogy bár az sok esetben inkább szociális feladat, a mentők a hajléktalanokra is igyekeznek odafigyelni, mindenkin a megfelelő módon segíteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!