A hagyományok szerint Márton napkor kóstolják meg az újbort. Nem volt ez máshogy Vas megye bortermelő vidékein sem. A gazdák pozitívan értékelték a nedűt, aminek mennyisége ugyan a korábbi évekétől elmarad, de igen magas cukorfokú, jó minőségű – mondta el az Európai Borlovagrend magyarországi konzulátusának legátja, Dr. Andor Ferenc. A szakember hozzátette: az ilyenkor fogyasztani szokás libapecsenye mellé száraz vörösbort esetleg fehérbort szoktak ajánlani.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!