A polgármesteri hivatal munkatársai délután 14 órakor a 90 éves Kapinya Ferencné Szalai Erzsébetet köszöntik. Az ünnep alkalmával virágcsokrot és oklevelet nyújt át az ünnepeltnek Marton Zsolt alpolgármester. Szalai Erzsébet 1922-ben Gyönygyösszőlősön született egy háromgyermekes család tagjaként. Korán munkát vállalt, kezdetben újságkihordást, majd Budapesten a Rózsa dombon szobalányként dolgozott egy panzióban. 1951-ben költözött Szombathelyre, majd rá két évre ment férjhez, gyermeke nem született. 1978-ban a Szövőgyárból ment nyugdíjba. Férje 1985-ben hunyt el, azóta egyedül él. A ma 90 esztendős özvegyasszony, mozgékony, és nagyon jó memóriával rendelkezik, szeret rejtvényt fejteni és horgolni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!