A Miskolci Egyetem által szervezett VI. Földtani Diákkonferencián vett részt három sárvári diák. Különböző szekcióban indultak: Varga Mátyás a GPS-ről készített prezentációjával a Csillagászat, meteorológia szekcióban, Rövid Gergő a Marcal-medence geoturizmusa című előadásával a Földtani-földrajzi értékek szekcióban, míg Ruzsa Norbert Sárvár kincse: A felszín alatti vizek című munkájával indult. A kétnapos konferencia során egyetemi oktatók és külső szakemberek előtt kellett a diákoknak bemutatni kutatómunkájukat. A konferencia egyben verseny is volt. Magyarországról és a határon túlról (Szlovákia, Románia) is érkeztek diákok és felkészítő tanárok. A verseny nagyon színvonalas, hiszen a kutatási eredmények mellett fontos az előadói képesség is. A három fiú derekasan helytállt, és tovább öregbítették a gimnázium jó hírét. Külön öröm, hogy a három előadó közül Ruzsa Norbert elnyerte az első helyet szekciójában, sőt meghívást kapott a felsőoktatási Országos Tudományos Diákköri Konferenciára is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!