Az országgyűlés a járások kialakításáról, valamint az egyes ezzel összefüggő törvények módosításáról szóló törvényben úgy rendelkezett, hogy a települési önkormányzatok mindazon vagyona és vagyoni értékű joga – amelyek az önkormányzatoktól átvett államigazgatási feladatok ellátását biztosítják – 2013. január 1-jén a Magyar Állam ingyenes használatába kerülnek. Az Őrségi Többcélú Kistérségi Társulás Tanácsa határozott úgy, hogy a törvényi és a finanszírozási helyzetben beállt változások miatt a munkaszervezeti feladatok ellátása más szervezeti formában gazdaságosabb. A munkaszervezet jogutód nélkül 2012. december 31-én megszűnik. Ugyancsak megszűnik a szervezet vezetőjének és egy alkalmazottnak a munkaviszonya. A létszámleépítés várható támogatása miatt szükségessé vált a fenntartó önkormányzatok azon nyilatkozata, hogy számukra munkát biztosítani nem tudnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!