Hivatalosan november 10-e óta téli üzemmódban dolgoznak a Magyar Közút szakemberei. A cég elsődleges feladata ebben az időszakban a hóeltakarítás és a síkosságmentesítés, valamint megfelelő időjárási körülmények között a téli kátyúzás. A hatékony munkavégzés érdekében a következő hónapokra a társaság 35 fővel növelte munkavállalóinak számát Vas megyében, így már közel 190-en dolgoznak közvetlenül a téli útüzemeltetési feladatok ellátásán. Az eszközpark is bővült az idei télre: sószóróból és hóekéből is 26 van Vas megyében és szinte a teljes útellenőri autópark is lecserélődött az elmúlt egy évben. A gépek felkészítésén túl a Magyar Közút a síkosság megszüntetésére használt anyagokat is beszerezte. 4 500 tonna útszóró sóval és 80 000 liter kálcium-klorid oldattal várják a telet Vas megyében. Az érintett útszakaszok mellé pedig már kihelyezték a hófogórácsokat és hálókat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!