Elérte, sőt meg is haladta a válság előtti szintet a Magyarország és Szlovénia közötti kereskedelmi forgalom – mondta Halász János, az Országgyűlés magyar-szlovén baráti tagozatának elnöke a héten, egy munkaebéden. A kormánypárti politikus úgy fogalmazott, példás szomszédsági kapcsolatban élünk Szlovéniával. A konkrét beruházások között említette a Felsőszölnök és Kétvölgy közötti új útszakaszt, amely leghamarabb jövőre készülhet el. Emellett tervezik a határmenti szlovén vasúti pálya villamosítását, valamint a magyarországi M70-es autóút továbbfejlesztését is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!