A napokban Sárváron és Körmenden várta szakmai fórumra a gazdálkodókat a Lehet Más a Politika. A párt Vas megyei szervezete közleményében azt írja: a rendezvényeken egyetértés volt abban, hogy a mezőgazdaságban és a hozzá kapcsolódó feldolgozóiparban százezres nagyságrendben teremthetők munkahelyek. Mindannyian elégtelennek tartják azonban az élelmiszerbiztonsági ellenőrző szervek dolgozóinak létszámát, és azt is tapasztalták, hogy a kicsiben gazdálkodókat és a nagyobb cégeket nem mindig mérik azonos mércével. Az LMP a kormánypártok képviselőit is meghívta az egyeztetésre, de - mint írják - ők a többszöri megkeresésre sem válaszoltak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!