Az elmúlt hétvégén, Körmenden tartották az Őrség Mentőcsoport és a Zala Mentőcsapat nemzeti minősítő gyakorlatát. A Nemzeti Minősítő Rendszer egy szakmai minimum követelményrendszer. Ennek a teljesítése jogosítja fel a mentőcsapatokat arra, hogy lezárt kárterületen beavatkozhassanak. Megszerzéséhez szigorú egészségügyi, szakmai és technikai feltételeknek kell megfelelni, hogy a kutatási, mentési és kárfelszámolási szakfeladatok területi szinten történő ellátásában részt vehessenek, illetve az elsődleges beavatkozó erők munkáját szakszerűen segíthessék. Az Őrség Mentőcsoport és a Zala Mentőcsapat a minősítési rendszer követelményeit teljesítette, így ezentúl az ország bármely területén segítséget nyújthatnak a bajbajutottaknak. Eddig az országban 19 megyei és fővárosi mentőcsapat szerezte meg a nemzeti minősítést.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!