Az Ausztriai Katolikus Egyház bécsi püspökségének karitász szervezete hét tonna bútoradományt juttatott el szerdán Nyíregyházára: a szoba- és konyhabútorokat, illetve konyhai felszerelési tárgyakat a Nagycsaládosok Országos Egyesületének Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei tagjai kapják.
Barabás László, Ausztria nyíregyházi konzulátusának vezetője az MTI-nek elmondta, hogy a szomszédos ország segélyszervezetei rendszeresen támogatják adományokkal a kelet-magyarországi térségben élő rászorulókat. Évente érkezik adományszállítmány, tavaly például 11 tonna ruhát juttattak el hajléktalanokhoz, illetve alkoholbetegeket gondozó egyesületekhez. A mostani - mintegy kétmillió forint értékű - bútorszállítmányt a bécsi katolikus püspökség karitász szervezete gyűjtötte össze az osztrák fővárosban, illetve környékén.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!