Egyelőre célra vezettek az egyiptomi, amerikai, német és francia diplomáciai erőfeszítések, és szerda este életbe lépett a tűzszünet Izrael és a gázai palesztin szervezetek között. A megállapodás betartását az egyiptomi kormány fogja ellenőrizni - adta hírül az Origo az MTI nyomán. Az egyezmény életbe lépése után 24 órával a feleknek meg kell kezdeniük a tárgyalásokat mind az izraeli, mind az egyiptomi határátkelők megnyitásáról, a javak és a személyek határ menti forgalmának a könnyítéséről, valamint a palesztinok közlekedéséről az ütközőzónában. Vitás kérdések esetén Izrael és a Hamász Kairóhoz fordulhat közvetítésért. Az elmúlt egy hétben több mint 150 palesztin és öt izraeli halt meg. Az izraeli hadsereg szerint a tűzszünet életbe lépése óta három rakétát lőttek ki a Gázai övezetből, ezek közül kettőt kivédett a Vaskupola.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!