Hivatalosan november 10-e óta dolgoznak téli üzemmódban a Magyar Közút szakemberei. A téli szezonra a cég jelentősen fejlesztette eszközparkját. A gépek felkészítésén túl a síkosságmentesítésre használt anyagokat is beszerezték már. A főutakat és a nagy forgalmú összekötő utakat sózni fogják, a kisebb forgalmú utakon az íveket, emelkedőket szórják érdesítő anyaggal. A legkisebb forgalmú, egyenes, sík területen lévő utakat viszont nem szórják semmivel. Mostantól a hóeltakarítást is csak akkor kezdhetik meg, ha a lehullott hó vastagsága meghaladja az 5 centimétert, addig csak sózásra van lehetőség. Horváth László megyei igazgató a Nyugatnak elmondta: tavaly sok problémát okozott a gépek üzembiztonsága, ezzel azonban idén már nem lesz gond.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!