Bár a pollenszezon véget ért, az allergiásoknak a tél sem feltétlenül tünetmentes időszak - hívta fel a figyelmet Páldy Anna, az Országos Környezet-egészségügyi Intézet megbízott főigazgató-helyettese csütörtöki, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján. Mint kifejtette: ilyenkor jellemzően az allergén gombák, a belső térben pedig a háziporatkák, a penészgomba, valamint a háziállatok szőrében lévő allergének okozhatnak tüneteket. Felhívta a figyelmet arra is, hogy ha az előző szezonhoz hasonlóan most is enyhe lesz a december és a január, akkor számolni kell azzal, hogy a mogyoró virágzása már januárban elindulhat, és az allergiások nagyjából 15 százaléka érzékeny erre az allergén növényre.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!