A Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szerdai sajtótájékoztatóján elhangzott: az elmúlt évben öt esetben kellett beavatkozniuk megyénkben szén-monoxid mérgezés miatt, ebből egy volt halálos kimenetelű. A mérgezést legtöbbször a nem megfelelő műszaki állapotú, vagy a helytelenül használt, elhanyagolt tüzelőberendezés, kémény okozza. A védekezés egyik legfontosabb része a rendszeres ellenőrzésen kívül a szén-monoxid-érzékelő, ugyanis a színtelen, szagtalan gázt az ember nem érzi. Ilyen rosszullét gyanúja esetén mindenképpen hívjuk a mentőket és a tűzoltókat. Balogh Nikoletta, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője a Nyugatnak elmondta, ha magunkon érezzük a mérgezés tüneteit, legfontosabb, hogy azonnal kezdjük meg a szellőztetést.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!