A Vas Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének munkatársai is megkezdték az ünnepek előtti ellenőrzéseket. A szakemberek egyebek mellett a karácsonyi fényfüzérek biztonságosságát vizsgálják, de az üzletekben és a piacokon is végeznek ellenőrzéseket. Megnézik azt is, hogy az árfeltüntetés megfelel-e a szórólapokon feltüntetett összegnek. Elsősorban nagy áruházláncok üzleteire, hiper- és szupermarketekre, bevásárlóközpontokra koncentrálnak, de a felügyelők jelen lesznek a kitelepüléseken, a vásárokon és a piacokon is. Szilágyi Ildikó felügyelőség vezető a közelgő ünnepekkel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a kereskedők csak minőségi hiba esetén kötelesek visszavenni a terméket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!