Vas megyében 127 település összefogásával, az Európai Unió támogatásával megújítják a szelektív hulladékgyűjtés rendszerét. A csaknem 2 milliárd forint értékű fejlesztésnek már lezajlott az előkészítési, tervezési és engedélyeztetési szakasza, így megkezdődhet a megvalósítás. A hulladékgazdálkodási programmal várhatóan 2013 végéig épülnek meg a létesítmények, és 2014-től kezd működni az új hulladékkezelési rendszer. A fejlesztéssel 7 településen létesül hulladékudvar, ezeken a helyeken a lakosság térítésmentesen elhelyezheti a háztartásában keletkező nagyobb tömegű papír-, műanyag-, üveg-, fém- és zöldhulladékot, különféle lomokat és veszélyes hulladékot. A háztartásokban keletkező komposztálható hulladék humusszá alakítására a lakosság komposztáló ládákat igényelhet, a szakszerű használatukhoz pedig képzést kap.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!