A Vörösmarty Színházban az idei Filharmónia bérletet a szombathelyi Savaria Szimfonikus Zenekar koncertje nyitotta, amely hatalmas siker volt. 2013-ban Verdi és Wagner előtt tiszteleg a zenei világ. Azonban a szombathelyi zenekar már idén a tettek mezejére lépett – írja a feol.hu. A két blokk kontrasztjában Verdi erős színekben, kendőzetlen érzelmekben bővelkedő zenéje markáns ellenpontot képezett Wagner misztikumba hajló muzsikájával. Az igen magas színvonalú hangverseny a szeretettel és koncentrációval megszólaltatott Tristan-részletekkel elérte a katarzist: a színházat zsúfolásig megtöltő közönség csak a sokadik kihívás után engedte le a pódiumról a művészeket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!