Még 2000-ben, a Vas Megyei Közgyűlés döntött úgy, hogy 160 millió forintért eladja az épületet. Azóta áll üresen, több 100 millió forint jelzálog terheli, így értéke ma már milliárdos nagyságrendű. Az érintettek úgy látják, hogy a Honvédelmi Minisztérium számra fontos lehet ez az ügy, úgy vélik, a kastély fontos terepe lehet a tartalékos tiszti továbbképzésnek. Bár az elsietett privatizációval már nincs mit kezdeni, az első lépéseket már megtették a jobb sorsra érdemes épület megmentése érdekében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!