Valamennyi új Opel Astra rendőrautóban szentgotthárdi 1.6-os motor lesz. A hófehér ötajtós gépkocsik rövidesen „szolgálatba állnak”, a rendőrségi felszerelés (fényhíd, matricázás, kommunikációs rendszer) már Budapesten kerül a kocsikra. Az 1.250 darabos megrendelés a cégnél akkora jelentőségű, hogy emiat elhalasztották az OPEL 150 éves születésnapi megemlékezését, mert az munkaszünettel járt volna. Az Astra Classic járőrautókba az Opel Szentgotthárd gyárában készülnek a motorok. Az üzemben október közepén jött le a szalagról a hétmilliomodik motor, egy 1.6-os 115 lóerős erőforrás. A TestCar magazin cikkében azt írja, hogy a motorszám ismeretében nyomon követik a hétmilliomodik szentgotthárdi motor sorsát és ha az valóban egy rendőr Astra motorházfedele alatt visszakerül Magyarországra, akkor arról beszámolnak majd.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!