A napokban Budapesten, sajtótájékoztatón jelentették be, hogy Sárváron az év végéig kétezerrel növekedhet a munkanélküliek száma. Elbocsátások lesznek, de korántsem ekkora mértékben. Három helyi cégtől, a Sága Foodstól, a Trikától és a Flextronicstól kerül utcára az előzetes számítások szerint összesen mintegy 1100 ember. Az elbocsátási folyamat várhatóan májusra fejeződik be. Az adatok szerint a Flextronicstól elküldött emberek nagy része nem sárvári lakos. Ennek ellenére a város mindent megtesz, hogy kezelje a helyzetet. Nem hagyja magára az elbocsátás miatt nehéz helyzetbe került polgárait. A rászorulók átmeneti, rendkívüli segélyben részesülhetnek, és ingyenes jogsegélyszolgálatot is biztosítanak számukra. És bár a szakképzés állami kézbe kerül, a felnőttek szakmaváltását segítő képzésekre is figyelnek, sőt már külföldi befektetőkkel is tárgyalásban állnak – tájékoztatott Kondora István polgármester.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!