A napokban zárultak le azok a vizsgák, ahol a megye önkéntes tűzoltói szerezték meg a munkavégzésükhöz szükséges alapképesítést. Az egyesületi tagok egy pályázati program segítségével 40 órás térítésmentes tűzoltó alaptanfolyamon vettek részt. Az öthetes képzés zárásaként a Körmendi Katasztrófavédelmi Kirendeltségen szervezték a vizsgát. A 24 főből álló hallgatói állomány elméleti és gyakorlati feladatok kidolgozásával adott számot az elsajátított tűzoltási, műszaki mentési, és egyéb kárfelszámolási ismeretekről.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!