A Vas Megyei Múzeumok Igazgatóságának látványtárát adja át L. Simon László kultúráért felelős államtitkár szerdán Szombathelyen. Az avatást követően az államtitkár a vasi megyeszékhely több kulturális intézményét is felkeresi. Az újonnan létrejött Vasi Múzeumi Látványtár 500 négyzetméteren több mint ötezer műtárgy bemutatását teszi lehetővé. A beruházást a magyar állam és az Európai Unió az Új Széchenyi Terv keretében közel 100 millió forinttal támogatta. Az ünnepélyes átadást és sajtótájékoztatót követően L. Simon László találkozik a város és a megye vezetőivel, a délután folyamán pedig felkeresi a Szombathelyi Képtárat, illetve a Weöres Sándor Színházba is ellátogat - tudatta a tárca.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!