A Negyedik Köztársaság Mozgalom (4K!) üdvözli a magyar diákok országossá vált tiltakozó mozgalmát és azt az alulról jövő társadalmi önszerveződés ígéretes példájának tartja, az államilag támogatott helyek "brutális" csökkentése miatt pedig nyugat-európai mintájú egyetemfoglalásokat is jogosnak tartana. A párt MTI-nek szerdán eljuttatott közleményében úgy véli: a kormány az államilag támogatott felsőoktatási helyek csökkentésével véglegesen letette a garast amellett, hogy Magyarország jövőjét a kis számú kivételezettek és a közösségi együttműködésből kizárt többség országaként képzeli el.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!