A válság országos szinten is mély nyomokat hagyott a lakásvásárlások piacán. 2007-ben még Budapest bonyolította a legnagyobb forgalmat, és Vas megye volt az egyik leggyengébb, míg 2011-ben épp régiónk volt az egyik nagy nyertes - számol be egy friss felmérés eredményéről a GazdaságTV. Az elmúlt évben egyébként országos átlagban 100 lakásból mindössze kettő cserélt gazdát. A legjelentősebb változás Vas megyében tapasztalható, ahol másfélszeresére nőtt a lakáspiac forgalma. Valószínűleg ez annak is köszönhető, hogy a munkavállalási lehetőségek, cégalapítások miatt vonzóvá vált a nyugati országrész.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!