Szennyeződést mutatott ki az ÁNTSZ a kőszegi József-forrás és a Kövi-dűlőnél lévő nagy átmérőjű ásott kutakban, viszont a vezetékes víz tiszta, iható. A hegyek tiszta vizének szennyeződése jelentős veszteség a városnak. A megállapítások szerint a baktériumok megjelenése a környéken élők szennyvízéből származik: a rendelkezésre álló adatok szerint erről a területről egy meghatározott, hosszú időszakban egyetlen egyszer sem szállított el szennyvizet az arra kijelölt cég. Ezért Kőszeg Önkormányzatának Képviselő-testülete elrendelte a város külterületén a talajszennyezés okainak feltárását és mérséklését, az érintett területek építéshatósági teljes felmérését, felülvizsgálatát. Az elvégzett munkáról havonta készül beszámoló.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!