Megfigyelőként veszt részt a tárgyaláson a Hallgatói Hálózat

A Hallgatói Hálózat képviselője civil megfigyelőként vesz részt a Balog Zoltán emberi erőforrások miniszterével való keddi egyeztetésen, ugyanakkor mint az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményükben írták: elítélik a zárt ajtós tárgyalásokat. A szervezet állásfoglalásában kifejtette: a keddi "egyezetésnek" azért sem látják értelmét, mert sem ők, sem a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) nem kapott előzetesen semmilyen anyagot az új koncepcióról, amelyről a miniszter tárgyalni, a kormány szerdán pedig szavazni kíván.

Abban bíznak, hogy legalább ezen a találkozón konkrét információkhoz jutnak, amelyekről tájékoztathatják a nyilvánosságot, és konkrét véleményt fogalmazhatnak meg. Éppen ezért a Hallgatói Hálózat tagjai úgy döntöttek, aktivistájuk meg fog jelenni a keddi miniszteri egyeztetésen a HÖOK felkérésére. Felhatalmazásuk tárgyalásra nincsen, ezért civil megfigyelőként vesznek részt a tárgyaláson. Leszögezték: látszatmegoldások helyett a hallgatói fórum által elfogadott hat pont teljesítését várják a minisztertől. Kitértek arra is: a Hallgatói Hálózat alapvetően elítéli a zárt ajtós tárgyalásokat, és minden alkalommal nyilvános egyeztetéseket követel, hiszen mindenkinek joga van tudni, mi zajlik a feje fölött.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek