Az Opel bejelentette: 2016-ban, négy németországi gyára közül Bochumban felhagy az autótermeléssel. A hvg.hu cikke szerint ennek egyik nyertese a szentgotthárdi motorgyár lehet, amely az 500 millió eurós gyárbővítő beruházás után most futtatja fel az újgenerációs motorok termelését. Az idei évre várható 300-320 ezer erőforrás közel kétharmadát az USA és a mexikói GM gyáraknak szállítják, de tízezres szériában kínai és dél-koreai exportrendeléseket is teljesítenek. Úgy tűnik tehát, hogy az Opel strukturális bajai ellenére Szentgotthárd jövője biztosított: 2013-ban az úgynevezett flex, vagyis a különböző motorokat azonos gyártósoron megmunkáló csúcstechnikájú üzemben már elérik a félmilliós szériát, s a most gyártott benzinmotorok után jönnek a dízelek, s a három, illetve négyhengeres egyliteresek is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!