A legutóbbi közgyűlésen a képviselők támogató szavazatukkal elvi hozzájárulásukat adták ahhoz, hogy a kőszegi Balog iskola mögötti területen legkésőbb 2014 nyaráig megépüljön a jégkorongpálya. A kőszegi önkormányzatot a Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub vezetője, Soós Attila kereste meg. Az építkezéshez és a működtetéshez is pályázati támogatást venne igénybe az alapítvány. Rába László a kőszegi MSZP szervezet elnöke arról érdeklődött, hogy miért nem Szombathelyen épül meg a létesítmény. Soós Attila elmondta: „Nyolc-kilenc hónapot dolgoztunk azon, hogy Szombathely városvezetése másként gondolkodjon, mint ahogy most gondolkodik.” Kőszeg havilapja azt írja, a döntésben nagy szerepe lehetett annak, hogy a SZOVA Zrt. működtet egy jégpályát a városban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!