A szenvedők és nehézségben élők segítését szorgalmazta vasárnapi beszédében XVI. Benedek pápa, aki idén is személyesen vezeti a Vatikán karácsonyi szertartásait. "Az Erzsébetet meglátogató Mária legyen a példaképünk: a másikhoz közeledő, a másikat meghallgató és befogadó Szűz Mária vezessen bennünket karácsony napjaiban. Látogassuk meg, hallgassuk meg és segítsük azokat, akik szükségben élnek: betegeket, börtönben raboskodókat, időseket, gyermekeket" - hangoztatta az egyházfő advent negyedik vasárnapján.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!