Ötvenedik születésnapját és egyúttal a túlélését ünnepelte december 21-én az Életünk folyóirat, amelyet átvesz Szombathely városa. A lap a Berzsenyi Dániel Könyvtárba integrálódik, egy másik folyóirat, a Vasi Szemle pedig a Savaria Múzeumhoz kerül. Az Életünk és a Vasi Szemle volt az a két folyóirat, amelyet nem vontak össze semmivel és nem alakították át valamilyen céggé, a megye megtartotta őket, az intézményrendszer átalakításával azonban a sorsuk kérdésessé vált – hívta fel a figyelmet a közelmúlt történéseire Alexa Károly, az Életünk főszerkesztője a folyóirat ötvenedik születésnapi ünnepségén. A legendás lapot ugyanis 2012. január 1-jével vette át az állami Vas Megyei Intézményfenntartó Központ a megyétől. Az elmúlt egy év bizonytalansága után azonban nemrég Szombathely közgyűlése úgy döntött, hogy átveszi a lapot, és a Berzsenyi Dániel Könyvtárba integrálja, egy másik folyóiratot, a Vasi Szemlét pedig a Savaria Múzeumhoz kapcsolja. A jubileumi ünnepségen Kovács Ferenc megyei közgyűlési elnök – a volt fenntartó nevében – elismerő oklevelet adott át az Életünk folyóiratnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!