Még az ünnepek előtt kihelyezte a megyeszékhelyen a Szova Zrt. azokat a gyűjtőket, amibe a lakótelepeken elhelyezhetik a már feleslegessé vált fenyőfákat. A város területén idén is több mint 130 gyűjtőrács áll a lakók rendelkezésére, amelyeket a SZOVA munkatársai folyamatosan ellenőriznek, és amennyiben megtelnek, akkor ürítik azokat. A családi házaktól a kuka mellé kihelyezve szállítják el a gyűjtőautók a fenyőfákat. Az elmúlt évben közel 60 tonna karácsonyfát tettek ki a szombathelyiek, amelyet a ledarálva a VASIVÍZ Zrt. a szennyvíziszap kezelésére használ.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!